Vánoční stromky technické služby často odváží i v květnu

Někdo vyhodí po Vánocích stromeček, kde ho napadne...

PŘÍBRAM – Vánoce jsou za námi a lidé pomalu likvidují vánoční stromečky, které se tak z obývacích pokojů pomalu přemisťují na ulice. Ovšem ne vždy skončí tam, kde by měly. To pak přidělává práci především pracovníkům technických služeb.

Hlavním problémem je, že se část lidí nechová slušně a jsou prakticky ochotni k nejbližším kontejnerům vyhodit vše, co už nepotřebují. „Beru to podle sebe, když například potřebuji vyhodit plasty a ten kontejner je plný, tak je odnesu nebo odvezu někam jinam, ale rozhodně je nenechám vedle kontejneru na zemi,“ říká ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha.

Než totiž stačí zaměstnanci technických služeb odpad položený vedle nádob na odpad, tak je často třeba vítr rozfouká po okolí a kritika veřejnosti pak padá na jejich hlavu. „Jediná věc, která patří mimo kontejner, jsou vánoční stromečky. Odstrojené stromečky ať veřejnost dá vedle kontejnerů a technické služby je v nejbližším možném čase odvezou,“ připomíná Mácha s tím, že první stromečky se objevují už po Štědrém dni a poslední mnohdy až v květnu.

Vánoční stromečky patří ke kontejnerům, od nich je odvezou technické služby.

Komentáře