V Kutné Hoře se házenkářům dařilo držet krok se soupeři

PŘÍBRAM –  Minulý víkend vyrazil tým minižáků Spartaku Příbram k dalšímu zimnímu turnaji v miniházené 4+1, tentokrát do Kutné Hory. Turnaje se účastnilo celkem deset týmů.

Turnaj rozlosováním umožnil každému týmu sehrát šest utkání. Příbramští vstoupili do turnaje ve velmi svěžím tempu, což bylo oproti předchozím turnajům milé překvapení. Úvodní utkání jim totiž pravidelně nevychází. Hned od prvních minut svým pohybem na hřišti předváděli hráči Příbrami celkově jako tým pěknou miniházenou a styl hry jim vydržel skoro až do posledních minut závěrečného utkání. V něm se utkali s dívkami z Kolína a to je pro spartakovce vždy kámen úrazu. V tu chvíli dominoval na hřišti soupeř.

„Celkově se nám turnaj vydařil. Hráči spolu na hřišti komunikovali, v obraně se snažili hlídat si soupeře. To se mockrát nestává. Ani koncovka některých ještě stále není ideální a tak z našeho týmu nejčastěji skórovali Krejčík s Hefjukem. Velký posun je znát na Cvrkovi, který je součástí týmu teprve pár měsíců. Bartoš a Vacek svoji střeleckou formu bohužel stále hledají, ale ta se snad časem objeví. Nováček mezi našimi hráči, Hubáček, v úvodním utkání spíše vstřebával atmosféru miniházené. Brzy ovšem chytil tempo a na hřišti se určitě neztratil. Až na pár drobných výpadků se nám naše hra dařila a se soupeřem jsme minimálně drželi krok,“ shodli se trenéři Kostínek a Kuchařík.

Na turnaji se hrálo bez ukazatelů skóre a bez zapisování výsledků. Při závěrečném vyhlášení proto byly všechny týmy odměněny rovnocenně a domů si tak každý hráč odvezl medaili. Vítězem se tak stal každý, kdo neseděl doma, vyrazil za pohybem a bavil se hrou. K dalšímu turnaji 4+1 v zimní pauze se hráči Příbrami vydají 11. března do Zruče Nad Sázavou. To už bude poslední měření sil před jarní sezónou, kterou minižáci poprvé rozehrají na turnaji 6+1 v Mělníku.

Jan Kostínek

Komentáře