V Dobříši mohou lidé opět podávat návrhy na veřejně prospěšné projekty

Dobříšská radnice.

DOBŘÍŠ – Město sbírá návrhy pro další ročník participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Dobříš 2021. Občané mohou své veřejně prospěšné projekty přihlašovat přes jednoduchý webový formulář do 30. ledna 2021.

Již 3. ročník participativního rozhodování s názvem Tvoříme Dobříš spustilo město už 12. prosince. Pro letošní rok se bude vybírat z návrhů, na jejichž realizaci navrhuje vedení města vyčlenit z rozpočtu částku ve výši 200 000 Kč. Ovšem konečná suma bude ale definitivně potvrzena až po schválení rozpočtu na rok 2021. Ten bude město znát pravděpodobně v únoru letošního roku. Zatím pracuje s rozpočtovým provizoriem.

„Do tohoto ročníku participativního rozpočtu lze navrhovat projekty s cenou realizace maximálně do 100 000 Kč. Pokud bude následně zastupitelstvem města schválena částka 200 000 Kč, budeme realizovat dva projekty, které se umístí na 1. a 2. místě v hlasování obyvatel, případně další do vyčerpání celkové částky. I nápady, které nevyhrají, mohou být pro město inspirující do budoucna,“ upřesnil zastupitel města a koordinátor projektu Miroslav Sochor s tím, že pravidla pro letošní rok zůstávají beze změn a své návrhy může veřejnost posílat přes online formulář na webové stránce participativního rozpočtu: www.tvorime.dobris.cz/tvorime-dobris-2021/navrhy.

V roce 2019 se vítězem prvního ročníku stal návrh s názvem „Venkovní posilovna v Lipkách“ v hodnotě 100 000 Kč. Za loňský rok se pak řeší realizace návrhu „Dobudování dětského hřiště na Větrníku“.

Komentáře