Úředníci města by rádi jezdili na kole či koloběžce, říká místostarosta

Příbramská radnice.

PŘÍBRAM – Vedení město chce v Příbrami zavést sloužbu tzv. sdílených jízdních kol, která funguje už v několika jiných městech. Na území města by mělo vzniknout přibližně sedm stanovišť a k dispozici by mělo být 40 klasických bicyklů a 40 elektrických. Podle radnice je velký zájem mezi zaměstnanci městského úřadu. 

Pro ně už město několik eletrokol pořídilo.„Pořídili jsme pro naše zaměstnance čtyři elekrokola a myslím si, že postuponě začnou jezdit. V předminulém roce jsme udělali interní šetření mezi zaměstnanci a dostali jsme asi 70 odpovědí z 210 zaměstnanců městského úřadu a jedna třetina z nich se vyslovila, že místo autem by raději jezdili na kole nebo koloběžce na kontrolní dny u staveb, zkrátka všichni, co provádí nějaké kontroly se vyjádřili, že by rádi použivali čistou mobilitu,“ říká místostarosta Martin Buršík.

Službu sdílených kol chce město spustit ještě letos. Na jaře chce vysoutěžit jejího dodavatele.  Fungovat by měla tak, že za poplatek si človek například pomocí aplikace z chytrého telefonu odemkne a může jet. „Na mechanickém kole by měla být první čtvrthodina zdarma a jízda na elektrickém kole by měla stát jako jízdné v MHD,“ prozradil Buršík

Komentáře