Tlačítka pro chodce se zatím vypínat nebudou, komplikovalo by to dopravu

PŘÍBRAM – Na vedení města se obrátilo několik lidí s dotazem, proč nejsou nyní opět přelepena tlačítka pro chodce na přechodech, tak jako tomu bylo na jaře při první vlně. Podle radnice je tomu tak po diskuzi s policií, která se domnívá, že by jejich „vypnutím“ docházelo ke komplikacím v dopravě.

Podle tázajících se zástupců veřejnosti by opětovné přelepení tlačítek pomohlo ke snížení přenosu koronaru. „Podle policie toto opatření není žádoucí. Dnes je, domnívám se, ale už jiná situace. Rapidně přibývá lidí s pozitivním vyšetřením na covid (o anonymních nemluvě!). Podle opatření vlády až na výjimky jsou obchody zavřené, lidé mají vycházet ven jen za nezbytnými záležitostmi. I za této situace se policie domnívá, že by se zhoršoval provoz ve městě?“ píše na webu města jedna z obyvatelek Příbrami, paní Prosíková.

Nicméně podle vedení města se sice pohyb chodců ve městě výrazně snížil, ale automobilový provoz je stále intenzivní. „Vypnutí tlačítek semaforu by tento provoz ještě zkomplikovalo. Tlačítka jsou dostatečně velká a umožňují stlačení například loktem. Situaci stále monitorujeme i s policií ČR a pokud by se situace změnila, budeme pružně na toto reagovat a v případě nutnosti k vypnutí tlačítek přistoupíme,“ ujišťuje veřejnost starosta Jan Konavalinka.

Komentáře