SZM plánuje o víkendu otevřít oba bazény, ale s omezenou kapacitou

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Vnitřní i venkovní provoz aquaparku nyní čeká na výsledky vzorků vody, bez nichž není možné otevřít. V případě venkovního areálu hraje také velmi významnou roli počasí.  Všechny atrakce příbramského bazénu budou v provozu, avšak co se jejich kapacit týče, ty budou výrazně omezené.

Vnitřní bazén aquaparku je společně se všemi atrakcemi připraven na provoz, kontrola provozu ze strany krajské hygienické stanice byla v pořádku a čeká se už jen na výsledky vzorků vody, které by měly přijít koncem týdne. Stejné podmínky platí i pro venkovní bazén. „Se spuštěním obou provozů počítáme v sobotu 5. června. U venkovního bazénu bude otevření záviset kromě výsledků vzorků vody také na počasí. Vzhledem k tomu, jak nízké byly doteď venkovní teploty, nemá venkovní bazén ještě zcela vyhovující teplotu, přestože je voda přihřívaná,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram (SZM), pod které oba bazény spadají.

Foto: SZM Příbram

Provozní doba vnitřního bazénu se nijak nemění, z důvodu nekonání plaveckého výcviku škol bude otevřeno pro veřejnost i v dopoledních hodinách, koná se i sobotní plavání pro seniory. Naopak v odpoledních hodinách je potřeba počítat s omezením počtu plaveckých drah, z důvodu plaveckých tréninků. Venkovní bazén bude otevřen za hezkého počasí každý den od 11 do 19 hodin. Sauna bude pro návštěvníky v provozu každé úterý pro muže a ve čtvrtek pro ženy, vždy v čase od 18 do 21 hodin. „V případě zájmu, jsem připraveni provozní dobu rozšířit a přidat například společné středy,“ doplňuje Slaba.  V provozu budou vířivky, parní kabina, dětský bazén i tobogany, vše je však omezeno na 30% běžné kapacity. Kapacita vnitřního bazénu je 88 osob, sauny 6 osob, z toho 4 v potírně a kapacita venkovního bazénu je stanovena na 150 osob.

Návštěvníci se u vstupu vnitřního i venkovního areálu musí prokázat platným negativním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2 z oficiálního odběrového místa, nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-2 před méně než 180 dny, nebo dokladem o očkování, které musí být v první dávce provedeno alespoň před 22 dny. Zároveň návštěvník nesmí vykazovat klinické příznaky onemocnění covid-19 a v zájmu případného pozdějšího trasování kontaktů je potřeba při vstupu vyplnit čestné prohlášení. Kompletní znění podmínek pro vstup najdete na www.szm.pb.cz a u vstupů do areálů.

Od 1. ledna letošního roku se měnily ceny vstupného jak na vnitřní bazén a to včetně sauny, tak také na venkovní bazén. „Plošné zdražení bylo už v průběhu roku 2020 vyhodnoceno jako nezbytné, vzhledem ke stálému zvyšování celkových nákladů na provoz. Celkově však nárůst cen není tak významný.  Beze změny zůstává seniorské vstupné do vnitřního bazénu a sauny,“ dodává Slaba.

Komentáře