SZM chystají na Novém rybníku novinku pro vodní lyžaře a vyznavače wakeboardingu

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Na příští rok chystají Sportovní zařízení města Příbram (SZM) v areálu Nový rybník novou atrakci – Wake Park. Realizaci připravují ve spolupráci se společností Wake Pb, s.r.o., jež bude provozovatelem této vzrušující novinky. V současné době se pracuje na stavbě vleků pro vodní lyžování a wakeboarding.

Nová atrakce bude umístěna na vodní hladině Nového rybníka a rozšíří nabídku sportovního a zábavního vyžití v tomto oblíbeném areálu. Wake Park nebude výrazně omezovat návštěvníky, protože vlek se nachází na protější straně od písečné pláže. Veškeré bezpečnostní zóny pro plavce budou respektovány s použitím rozmístěných bójí na hladině a vzhled areálu zůstane nedotčený.

Wakeboarding, mladý a dynamicky se rozvíjející sport, nabízí zábavu pro všechny věkové skupiny, od pětiletých dětí až po starší generace. Na vodní hladině si mohou vyzkoušet různé triky a styly jízdy, a pro zkušenější jezdce budou na trase instalovány překážky. „Jedná se o zábavnou formu sportu, která nemá žádná omezení,“ říká Martin Karl, provozovatel Wake Parku.

V současné době se provádějí přípravné práce pro technické zázemí a samotný vlek. Provozovatel plánuje také spuštění nových webových stránek na adrese www.wakepb.cz, kde bude možné sledovat vývoj stavby.

„V blízkém okolí není žádná podobná atrakce, a proto se na ni velice těšíme a doufáme, že potěší nejen nadšence vodních sportů,“ dodává Jan Slaba, ředitel SZM Příbram.

 

Komentáře