Středočeský kraj odvolal Stanislava Holobradu z představenstva příbramské nemocnice

Foto: Zprávy Příbram

Středočeský kraj ve čtvrtek 7. května odvolal Stanislava Holobradu z představenstva Oblastní nemocnice Příbram. Rozhodla o tom rada kraje, která jednala v působnosti valné hromady nemocnice.

Holobrada stál v čele příbramské nemocnice od roku 2008. Jeho konec ve vedení zařízení přišel poté, co byl v minulých dnech obviněn v souvislosti s kauzou údajné manipulace veřejných zakázek. Sám už dříve uvedl, že se cítí nevinen a svůj odchod z funkce očekával.

Případ souvisí se zásahem Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) z minulého týdne v příbramské nemocnici. Podle Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) se vyšetřování týká zakázek v hodnotě přibližně 280 milionů korun. Policie v celé kauze stíhá šest fyzických osob a tři právnické osoby.

Už v úterý mimořádně jednalo také představenstvo nemocnice, které Holobradu odvolalo z funkce předsedy představenstva. Novým předsedou se stal dosavadní místopředseda Vít Rosenbaum, novým místopředsedou Petr Horák. Dočasným řízením nemocnice byl pověřen náměstek pro zdravotní péči MUDr. Vladimír Dvořák.

Středočeský kraj nyní plánuje vyhlásit výběrové řízení na uvolněné místo v představenstvu. Úspěšný kandidát by se měl stát jeho předsedou a zároveň převzít vedení nemocnice. Konkrétní termín vyhlášení výběrového řízení zatím stanoven nebyl.

Podle vedení nemocnice zůstává zdravotní péče v příbramském zařízení plně zachována a provoz pokračuje bez omezení.

Komentáře