Středočeský kraj ocenil mimořádné osobnosti. Z příbramských nominantů bodoval Jiří Holý

Foto: Středočeský kraj

STŘEDNÍ ČECHY – Včera večer předala hejtmanka Petra Pecková v Městském divadle ve Slaném Ceny hejtmanky za rok 2022. Ocenění získaly osobnosti, které jsou spojené se Středočeským krajem a jejich činnost, čin nebo dílo je něčím výjimečným. Letos bylo rekordní počet nominovaných osobností – 70.

„Měli jsme letos ještě těžší práci než v předchozích letech, protože se nám podařilo nominovat více osobností. Za rok 2021 jsme měli 36 kandidátů, zatímco letos to byl téměř dvojnásobek. Tyto ceny jsou skvělou příležitostí uvědomit si, kolik máme ve Středočeském kraji pracovitých a obětavých lidí. Děkuji všem, kteří svého kandidáta nominovali, protože díky tomu poznáváme obdivuhodné životní příběhy, které bychom jinak možná nikdy nedozvěděli,“ řekla hejtmanka Pecková.

K vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích došlo po vyhodnocení nominací komisí složenou z členů Rady Středočeského kraje, zástupců zastupitelských klubů a odborníků z jednotlivých oblastí. V kategoriiCena veřejnosti se o vítězi rozhodovalo prostřednictvím hlasování na webu Středočeského kraje.

V kategoriiVzdělávání zvítězil Jiří Holý z Příbrami. Ocenění získal za prokazatelný přínos školství a vzdělávání jako učitel, výjimečný státní úředník a ředitel Vzdělávacího institutu Středočeského kraje. Mimo jiné se zasloužil o vznik Asociace krajských vzdělávacích zařízení, z.s., je členem odborných pracovních skupin a účastnil se mnoha zahraničních stáží. Hejtmanka Pecková vyjádřila své uznání všem oceněným a poděkovala nominovaným za jejich práci, která Středočeský kraj dělá lepším místem pro život.

Komentáře