Středočeský kraj hledá dobrovolníky pro pomoc v sociálních službách

Ilustrační foto
STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeský kraj hledá dobrovolníky , kteří by se zaregistrovali a v případě nutnosti pomáhali zejména v zařízeních sociálních služeb. Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu.
 
Více informací :
 
Vážení,

oslovujeme Vás s žádostí o spolupráci při přípravě na možné zhoršení epidemiologické situace a dopady na zařízení sociálních služeb v podobě náhlého nedostatku personálu.

Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu do činnosti zařízení sociálních služeb nebo dalšími brigádníky a dobrovolníky (dál jen možný pomáhající). Rádi bychom sestavili databázi těchto možných pomáhajících, které bychom mohli s jejich souhlasem oslovit v případě akutního nedostatku personálu u některého z poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a reagovat tak pružně na vzniklé situace.

Nejde v tuto chvíli o závazek možného pomáhajícího, to bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci, cílem je vytvořit seznam, který budeme v případě potřeby využívat a možné pomáhající koordinovat a s poskytovateli propojovat.

Jedná se nám v tomto případě především o pomáhající s místem pobytu ve Středočeském kraji.

V případě potřeby Vás, coby možné pomáhající, bude kontaktovat pracovník krajského úřadu Středočeského kraje s nabídkou možné spolupráce a na způsobu dalšího propojení.

Registrace dobrovolníků – formulář k zaregistrování ZDE

Regionální dobrovolnické centrum Středočeského kraje (Spolek Letokruh) – více zde

Komentáře