Srážek se na silnicích zvěří neubývá

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Tři dopravní nehody, jejich účastníky byla zvěř, řešili v jeden den i dopravní policisté na Příbramsku. K událostem došlo v úterý 27. listopadu a škoda při nich vzniklá se vyšplhala bezmála na 200 tisíc korun.

Krátce před sedmou hodinou ranní vyběhlo z pole u Vranovic stádo divokých prasat. Řidička do jednoho zvířete narazila. Při objíždění této nehody ohrozil ještě třiapadesátiletý motorista protijedoucí auto, které poté sjelo do silničního příkopu, a vznikla na něm škoda ve výši 55 tisíc korun.

Chvíli před sedmou hodinou ráno vběhl jelen do jízdní dráhy osobnímu automobilu u Malé Hraštice. Před polednem skočil z lesního porostu před projíždějící vozidlo divočák. Nehoda se stala na silnici I/18 v katastru obce Obory. Usmrcená lesní zvěř byla předána jednotlivým mysliveckým sdružením.

Příbramská policie od začátku roku eviduje už kolem třech stovek srážek automobilů se zvěří. Nejčastěji se jedná o srážky se srnčí zvěří. „Pokud motorista spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, protože hrozí třeba přejetí do protisměru, náraz do protijedoucího vozu nebo do silnice,“ uvedla mluvčí Monika Schindlová.

Komentáře