Sobota bude v centru Příbrami patřit adrenalinu na kolech

Foto: archiv pořadatelů.

PŘÍBRAM –  O víkendu bude město hostit napínavou a adrenalinovou závodní akci, která zanechá nezapomenutelné zážitky ve srdcích fanoušků extrémních sportů. Svatohorský Downtown Příbram 2023, prestižní závod v urban downhillu, přiláká do města milovníky rychlosti a akce v sobotu 20. května.

Tento unikátní závod, který se stal vrcholem jak české, tak i evropské urban downhill série, slibuje vzrušení a napětí pro diváky i závodníky. Jeho výjimečnost spočívá nejen ve vysoké úrovni soutěže, ale také v tom, že se jedná o závěrečnou zastávku European Urban Downhill Series. Příbram tak na své trati o délce 1200 metrů s převýšením 85 metrů přivítá špičkové evropské jezdce, kteří se budou muset vypořádat s více než 15 náročnými skoky a prvky.

Závodníci budou rozděleni do pěti kategorií, které zaručí napínavé souboje a vysokou soutěžní úroveň. V kategoriích open, ženy, junioři, elite a masters se jezdci postaví tváří v tvář a ukáží své dovednosti na extrémní trati. Letošní ročník zavádí do hry novou překážku – tramvaj číslo 23. Jezdci nejenže přeskočí tramvaj, ale v jejím nitru se rozehraje hudba z mixážního pultu DJe, která zvýší adrenalinovou atmosféru a dodá závodu ještě více energie.

Foto: archiv pořadatelů

„Jsme nesmírně hrdí, že jsme se stali finálovou zastávkou prestižní European Urban Downhill Series a můžeme znovu hostit tento neuvěřitelný závod v našem městě,“ uvedl s velkou radostí pořadatel Vojtěch Hrach.

Kromě samotného závodu nabídne akce také další atraktivní program. Tradiční „srdce závodu“ na Václavském náměstí bude hostit diváky, kteří budou moci obdivovat nekompromisní dovednosti jezdců při přeskoku oblíbené překážky zvané „konťas“. Novinkou letošního ročníku je instalace LED obrazovky, která přenáší živé záběry moderátora přímo z terénu a zároveň zobrazuje aktuální časy a výsledky jednotlivých závodníků.

Foto: archiv pořadatelů

Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší účastníky. Pro děti od 13 hodin bude otevřen Hannah dětský závod v kategorii odrážedla a kola, který je připraven pro všechny malé nadšence extrémní cyklistiky.

Aby byl zážitek z akce kompletní, pořadatelé připravili také tombolu s atraktivními cenami, jako jsou vrtačky, head-kamery a dokonce i let balonem. Akci  uzavře afterparty, na které vystoupí oblíbené duo Bratři v klubu Pojistka a zpestří tak večerní závěr události.

Přijďte se podívat na tento unikátní závod plný adrenalinu a neuvěřitelných jízd! Svatohorský Downtown Příbram 2023 slibuje okamžiky napětí a dobrodružství, které si nenecháte ujít.

Program závodu:

11.45 – start tréninku

13.00 – start dětského závodu

15.00 – start hlavního závodu – první jízda

16.30 – finálová jízda

18.15 – vyhlášení

Komentáře