Sklepy lákají zloděje, policie radí, jak na ně

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Pokud existuje něco, co láká pozornost zlodějů v každém ročním období, tak jsou to sklepy. V novém roce příbramští policisté už řeší jen takový případ. Lidé by jejich zabezpečení neměli podceňovat.

V noci z 3. na 4. ledna vnikl zatím nezjištěný pachatel do sklepní kóje v ulici Hornických učňů v Příbrami. „Odcizil odtud dva páry pánských bot, elektrickou pilu, přímočarou pilu a šampus uložený v krabici od stolní lampy. Vzniklá škoda byla stanovena na necelých pět tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve sklepích potraviny, nářadí, kola, lyžařské vybavení či náhradní pneumatiky.

Předcházet těmto krádežím mohou občané tím, že si rozmyslí, co ve sklepní kóji zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. „Petlice s visacím zámkem není pro nenechavce žádnou velkou překážkou,“ připomíná policejní mluvčí. Důležité je zejména řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům, a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. „Pomoci dopadnout zloděje mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a včas upozorní policii na pohyb podezřelých osob v objektu,“ dodává Monika Schindlová.

Komentáře