Sedlčany s razií na kontrolu kotlů nepočítají

SEDLČANY – Od ledna mají v souvislosti s novelou zákona o ochraně ovzduší radnice pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Sedlčanská radnice prý ale žádnou razii do domácností neplánuje.

Vedení města informovalo občany, že se pouze zaměří na ty případy, u kterých je evidentní, že dochází k topení nevhodným palivem. „ V takovém případě majitele kotle vyzve náš odbor životního prostředí k nápravě a pokud k ní nedojde a z toho komína bude dál vycházet kouř, který by z něj vycházet neměl, tak teprve pak by mohlo dojít až k té fyzické kontrole,“ říká sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel. Podle jeho slov bude ke kontrolám kotlů docházet pouze na základě upozornění, že dochází v nějakém místě k obtěžování okolí kouřem. Zatím ale pracovníci odboru životního prostředí žádné takové oznámení neobdrželi.

Podle sedlčanského místostarosty je novela zákona formulovaná velmi nešťastně. „Když si někdo pořídí nový kotel, který musí splňovat přísná kritéria a instaluje odborná firma, tak to samo nestačí a my po něm můžeme už ten den instalace vyžadovat revizní zprávu. Takže mu nezbývá nic jiného než ještě zaplatit za revizi,“ uzavírá toto téma Mirosla v Hölzel.

Komentáře