Sedlčany rozšíří základní školu

Sedlčanská radnice

SEDLČANY – Některá města a obce v regionu se potýkají s nedostatečnou kapacitou škol. Letos by se tak měly dočkat rozšíření základní školy v Dobříši, Příbrami, Jincích nebo v Sedlčanech. Tam se nových prostor se dočká 2. základní škola a to v podobě přístavby nové budovy.

O potřebě rozšířit její kapacitu se mluví už více jak dva roky. Vedení školy požaduje přístavbu dvou odborných učeben, má se jednat o polytechnickou učebnu a učebnu přírodovědy.

Věc poněkud komplikoval fakt, že městu chyběl potřebný pozemek a jedinou možností je školu rozšířit na pozemku Středočeského kraje. „Škola totiž sousedí se středním odborným učilištěm, jehož zřizovatelem je právě Středočeský kraj,“ uvedl sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. Nové učebny vzniknou v prostoru směrem k tělocvičně učiliště, protože se radnici podařili s vedením Středočeského kraje domluvit a získalo souhlas s výpůjčkou pozemku a v případě realizace stavby je domluveno, že se pak vše majetkoprávně s Krajem vyřeší.

Samotná stavba vyjde na částku kolem devíti miliónů korun. Zhruba sedm milionů si vyžádá stavební část a dva miliony bude stát vybavení obou učeben. Dotace z celé částky tvoří devadesát procent. Stavební práce mají začít v druhém čtvrtletí letošního roku. „S dokončením se počítá ve třetím kvartále letošního roku,“ dodal Miroslav Hölzel.

Komentáře