Se záměrem prodeje chaty Granit nesouhlasí část Příbramanů a sepisují petici proti prodeji

PŘÍBRAM – Včera jsme vás informovali o záměru vedení města prodat rekreační chatu Granit na šumavském Zadově. Tato informace vzbudila velký zájem na sociálních sítích a vyvolala nesouhlas části Příbramanů. Do diskuze se také zapojili někteří zastupitelé.

Většina příspěvků na sociálních síti nesouhlasí s prodejem chaty Granit a myslí si, že se vedení města dost nesnaží tuto lukrativní nemovitost udržovat a především provozovat. Někteří se ptají, proč město přistupuje k prodeji, když má stamilionové přebytky na účtech a nemusí řešit žádný nedostatek peněz, a lepit díry v městské kase, jak tomu dělali některé předchozí radnice. Proti prodeji se ozvali i někteří současní zastupitelé Václav Švenda, Marek Školoud, Vladimír Král nebo Antonín Schejbal, kteří avizovali že prodej v zastupitelstvu nepodpoří.

Naproti tomu zaznívají názory, že by samospráva neměla vlastnit zbytečnosti a de facto podnikat v turistickém ruchu a považují doporučení radních prodat chatu za správné rozhodnutí.

Další diskutující oponují názorem že, jakmile je cokoli spojeno s vyšší náročností na péči, koncepčnost a poctivou a dlouhodobou práci, radnice na to rezignuje a volí tu nejsnazší cestu – tedy cestu prodeje.

Vznikla také petice, která se šíří po sociálních sítích a je umístěna na facebookovém profilu jednoho z petentů Jiřího Novotného (SPD) s tímto textem:

Dobrý den spoluobčané Příbramska. Zde je ke stažení a vytištění petice proti prodeji rekreačního střediska GRANIT v šumavském Zadově, Zadov čp. 224, 384 73 Stachy, okres Prachatice, Jihočeský kraj, jehož vlastníkem je město Příbram, o kterou mě žádáte. Můžete jí vytisknout a nechat podepsat co největšímu počtu lidí. Až budete mít dostatek podpisů, napište mi zprávu a domluvíme se na předání. Děkuji. S přáním hezkého dne plného zdraví přeje Jiří Novotný, email: jiri.nowotny@seznam.cz

Samotnou petici najdete na Facebooku ZDE.

Kdy budou zastupitelé o možném prodeji chaty Granit, který jim doporučují členové rady města jednat ještě není jasné. Zastupitelstvo města má naplánované zasedání na 18. ledna 2021, ale ještě nebyl zveřejněn program jednání.

Komentáře