Schodiště mezi Průběžnou ulicí a parkovištěm na Rynečku stále čeká na opravu

PŘÍBRAM – Už v létě roku 2020 se mluvilo o tom, že schodiště na Rynečku mezi Průběžnou ulicí a parkovištěm u koloniálu u Příbramského potoka by se mělo opravit. Nicméně zatím k tomu nedošlo a cesta po tomto schodišti, zvlášť směrem dolů z Průběžné ulice, je spíš horší než lepší.

A zatím podle odpovědi vedení města není příliš jasné, kdy se situace lepší. „Na to kdy dojde na jejich opravu, nedokážu nyní přesně odpovědět, každopádně odbor silničního hospodářství to má zadáno jako prioritní stavbu,“ řekl na únorové tiskové konferenci vedení města místostarosta Martin Buršík s tím, že přesnou odpověď nám dodá písemně.

Ovšem to nic nemění na tom, že před dvěma roky mluvilo poněkud jinak. „Tyto schody jsou opravdu ve velmi špatném stavu a postupně se snažíme v každém roce nějaké schodiště opravit. V letošním roce bychom rádi nechali zrekonstruovat dlouhé schodiště z Průběžné ulice k parkovišti na Rynečku,“ sliboval v létě roku 2020 v odpovědi občanům na webu města starosta Jan Konvalinka.

Jen pro připomenutí, na tomto schodišti jsou mnohé stupně schodů dost vyvalené, beton popraskaný, zábradlí rezne a na mnoha místech drží spíš už jen silou vůle než kovem.

Naštěstí letos je v Příbrami opravdu mírná zima s minimem sněhu a ledu a tudíž cesta po schodech mezi Průběžnou ulicí a parkovištěm u koloniálu na Rynečku není až tak komplikovaná jako v dobách, když se na něm v zimě byla vrstva ušlapaného a namrzlého sněhu, to pak pro mnohé byla chůze po tomto schodišti doslova adrenalinovým zážitkem.

Komentáře