Rozvoj cyklistiky v Příbrami má podpořit vyjížďka do Brd i na Nový rybník

Cyklisté. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Vedení města, především pak místostarosta Martin Buršík, loni začal s pořádáním cyklovyjížděk. Ten také zve všechny příznivce cyklistiky zve na vyjížďku v pondělí 30. května. Cílem akce je podpořit rozvoj cyklistiky ve městě.

Pondělní odpoledne je jako dělané na společnou akci, kterou bude cyklovyjížďka. Vyjíždět se bude v 17 hodin od Hořejší Obory. Trasa nás tentokrát povede přes Podlesí a Orlov k Pilské nádrži, dále pak přes Bohutín, Vysokou u Příbramě, Třebsko a Zavržice k Památníku Vojna. Odtud se účastníci vydají do cíle na Nový rybník, kde je čeká opékání buřtů.

„Jsme si vědomi, že ne všichni účastníci se vydají na tuto zhruba 37 kilometrovou trasu. Pro tento případ máme samozřejmě trasu kratší. Malí i velcí, kteří se nebudou chtít vydat do Brd pojedou ve druhé skupince, která se vydá z Podlesí přes lesopark do Bohutína, kde počkáme na ostatní,“ říká koordinátorka městské mobility Martina Nuslová.

O podpoře masivního rozvoje cyklistiky v Příbrami se mluví ož od roku 2018, kdy v prvním ročníku participativního rozpočtu vyhrál právě projekt týkající se cyklokoncepce města. Nicméně některé části tohoto vítězného návrhu, jako například spuštění webových stránek věnovaných cyklotrasám v Příbrami a cyklistice ve městě vůbec, dodnes nejsou v provozu…

Nicméně loni město začalo se značemím cyklostezek například na Drkonolnově či sídlišti, ale v praxi většinou šlo jen o vytvoření dopravního značení na už existucíjích komunikacích, jako například u Nového rybníka a na Flusárně, kde se místo jednoho pruhu povolilo cyklistům i pěším užívat oba značené pruhy. Do té doby by jeden vyznačený pro cyklisty a druhý pro chodce.

Cyklostezka na Flusárně.

Nezapomeňte tedy, společná cyklovyjížďka se koná v pondělí 30. května. Mapu celé trasy najdete na odkazu ZDE

Komentáře