Rožmitálští hasiči získali nové vybavení díky dotaci

Velitel rožmitálské jednotky Milan Polák a radní Aleš Haluska

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Výjezdová jednotka JPO 2 sboru dobrovolných hasičů v Rožmitále pod Třemšínem se může radovat z moderního vybavení, které jim umožní efektivnější a bezpečnější zásahy. Nové vybavení bylo pořízeno díky štědré dotaci ve výši sto tisíc korun, kterou město Rožmitál pod Třemšínem obdrželo z fondu Středočeského kraje na podporu dobrovolných hasičů a složek Integrovaného záchranného sboru.

„Jsme velmi vděční za tuto podporu, která nám umožňuje lépe plnit naši záchranářskou roli. Moderní vybavení je klíčové pro rychlou a efektivní akci při různých událostech, ať už jde o požáry, dopravní nehody nebo pomoc záchranné službě,“ říká Milan Polák, velitel výjezdové hasičské jednotky v Rožmitále.

Novinky zahrnují výjezdový tablet do vozidla TA Isuzu, vybavení na poskytování první pomoci a transport pacientů, do kterého patří zdravotnický batoh, transportní plachty pro nadměrné pacienty a transportní košová nosítka. Dále došlo k obměně čtyř kusů zásahových přileb a doplnění tří kusů kapesních radiostanic.

„Dotace nám umožnila modernizovat naše vybavení a posunout se tak na vyšší úroveň při naší záchranné činnosti. Děkujeme městu Rožmitál pod Třemšínem za podporu a pevně věříme, že nám toto vybavení pomůže lépe sloužit našim spoluobčanům,“ dodává Milan Polák.

Vedle tabletu a zdravotnického vybavení investovali hasiči také do nářadí a techniky pro údržbu a opravy. Vozík vybavený dílenským nářadím a sady AKU nástrojů, jako jsou vrtačka, rázový utáhovák a úhlová bruska, jsou klíčovým prvkem pro zachování funkčnosti hasičské techniky.

„Město Rožmitál pod Třemšínem si váží práce našich hasičů a je pro nás prioritou zajistit jim potřebné prostředky k úspěšnému plnění jejich úkolů. Jsou klíčovým prvkem naší komunity a hodláme je nadále podporovat,“ uvedl Aleš Haluska, radní města Rožmitál pod Třemšínem.

Rožmitál pod Třemšínem investuje do podpory hasičů zhruba dva miliony korun ročně. Z toho jeden milion korun putuje výjezdové jednotce, zajišťující primárně rychlé reakce na různé události, a druhý milion je rozdělen mezi všechny sbory dobrovolných hasičů působících v rámci města.

„Hasiči jsou pro naše město neocenitelní a jejich práce je nenahraditelná. Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat jejich činnost a věříme, že nové vybavení přispěje k ještě efektivnějšímu zvládání různých událostí v naší lokalitě,“ uzavírá Aleš Haluska.

Komentáře