Rožmitálský zámek ovládne v těchto dnech upír Nosferatu. Omezí i parkování a vstup do zámku

Rožmitálský zámek.

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Rožmitál se o víkendu promění v natáčecí plochu pro letošní největší zahraniční filmový projekt v České republice, horor Nosferatu. Američtí filmaři přesunou celý štáb do Rožmitálu, kde bude od pátku do soboty režírovat upíři uvnitř zámku i na nádvoří.

Scénu bude nasvěcovat výkonné reflektory a okna starého paláce budou zabedněna šedočernými papundekly. Dále budou použity plechová vrata a polozřícená stodola. Podle informací některých médií do České republiky dorazili už herec Willem Dafoe (Četa, Poslední pokušení Krista, Spider-man), který hraje jednu z hlavních rolí.

Produkce hledá pro natáčení romský kompars, což naznačuje přípravu scén z historické Transylvánie. Snímek je popisovaný jako gotický příběh z 19. století a reimaginace klasického snímku Upír Nosferatu z roku 1922.

Pro natáčení bude od čtvrtka 23. do soboty 25. března uzavřeno parkoviště u Podzámeckého rybníka a od pátku 24. března od 8. hodiny do soboty 25. března bude uzavřeno parkoviště na náměstí. Navíc bude od 24. do 25. března zcela uzavřena Hofmeisterova ulice.

Hlavní role v tomto hororu ztvárňují zvučná jména: Bill Skarsgård jako hrabě Orlok, LilyRose Deppová jako žena, níž je Orlok posedlý, Aaron TaylorJohnson jako jeho upíří pomocník, Willem Dafoe, Nicholas Hoult a Emma Corrinová. Film pojednává o tom, jak se nemrtvý hrabě zamiluje do manželky obchodníka s nemovitostmi, který mu má pomoci přesídlit z Transylvánie na západ.

V těchto dnech také slovenští filmaři natáčí v Památníku Vojna v Lešeticích u Příbrami scény z filmu „Niekedy v Europe“, který se odehrává v době II. světové války.

zdroj: město Rožmitál pod Třemšínem, webový portál staryrozmital.cz, imdb.com

Komentáře