Roušky budou od středy v širší míře povinné i venku

Ilustrační foto

ČR – Ve všech zastavěných oblastech budou od středy povinné roušky při setkání osob, které nepatří do společné domácnosti a jsou od sebe méně než dva metry. Roušky byly dosud nezbytné převážně v uzavřených prostorech, teď se tak zakrytí nosu a úst ve větší míře rozšíří i na venkovní místa. Také pokud v automobilu cestují lidé z více domácností, tak budou roušky povinné. 

„Ještě nemáme údaje o tom, že by opatření nezabírala, ale je tu poměrně velká pozitivita testů. Chceme zabezpečit, aby křivka byla oploštěna, jsou to doplňková opatření,“ uvedl k nově zavedené povinnosti ministr Prymula. Neměla by podle něj zasáhnout ekonomiku.

Zavedení povinnosti nosit roušky venku je jednou  z posledních možnosti, jak zavést další opatření, která nebudou mít ekonomické následky. Reprodukční číslo v případě koronavirové nákazy je nyní 1,4. Ministr očekává, že by mohlo ještě dojít k dalšímu nárůstu epidemie.

O případném dalším omezení života v Česku, takzvaném lockdownu, se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nebude diskutovat na vládě ani ve středu, ani tento týden. 

Komentáře