Řidiči od včerejška jezdí po novém dálničním úseku

Od včerejška už Dubenec většina dopravy mine.

DUBENEC – Po dvou letech stavby byl včera odpoledne uvedený do provozu nový úsek dálnice D4. Zároveň slouží i jako obchvat Dubence, kterému se výrazně ulevilo od husté dopravy a to především v pátek a v neděli.

Nový kus dálnice měří necelých pět kilometrů a je ohraničený dvěma mimoúrovňovými křižovatkami. Tou první je Skalka, kde dálnice doposud končila a druhou je nový most na Placích, kde končí nyní. Celá stavba vyšla na 417,5 miliónů korun a cesta po novém dálničním úseku zrychlí řidičům cestu zhruba o šest až deset minut.

Na otevření této nové části čekali především obyvatelé Dubence, kteří především v pátek a v neděli prakticky nemohli přejít hlavní silnici. „Kvitujeme především zvýšení bezpečnosti v obci,“ poznamenal při otevření silnice starosta Dubence Jan Vondrášek a připomněl, že na silnici, která obec rozděluje na dvě části, docházelo k častým dopravním nehodám často s tragickými konci.

Ministerstvo dopravy plánuje dostavět dálnici D4 až do Písku nejdéle do roku 2023 a to formou tzv. PPP projektu. V praxi to znamená, že stavbu provede soukromý investor a pak bude na daném úseku vybírat dálniční poplatek. „Chceme vše připravit a vysoutěžit tak, aby se mohlo začít stavět v roce 2019. Předpokládané náklady se pohybují kolem deseti miliard korun,“ sdělil na včerejším otevření dálnice ministr dopravy Dan Ťok.

Komentáře