Řidič přehlédl chodce na přechodu

PŘÍBRAM – Příbramští policie v poslední době řeší několik střetů vozidel a chodců. Během posledního měsíce řešili policisté na Příbramsku už kolem desítky takových případů. Další k nim přibyl přímo na Štědrý den.

V ulici Politických vězňů došlo na Štědrý den odpoledne ke střetu chodce a osobního vozidla. „Třiadvacetiletý řidič přehlédl devětapadesátiletého muže, který šel z levé strany komunikace po vyznačeném přechodu. Chodce s těžkým zraněním převezla sanitka do nemocnice, lehce poraněného motoristu ošetřila osádka sanitního vozu na místě,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Jedná se během posledního měsíce již o devátou nehodu, při které byl sražen chodec. Kromě jedné se všechny staly na přechodu, v předchozích případech však utrpěli chodci zranění lehčího charakteru. „Před vstupem do silnice by měl přecházející odhadnout, zda auto stihne zastavit a zejména počkat, až opravdu zastaví. Příčinou mnoha nehod je také nedostatečná viditelnost chodců, reflexní prvky jsou přitom zpozorovatelné až na 200 metrů,“ připomíná policejní mluvčí.

Komentáře