Rekonstrukce bazénu začne příští rok v červnu

PŘÍBRAM – Plánovaná celková rekonstrukce akvaparku by podle vedení města měla začít v červnu příštího roku. Minulý týden radnice podepsala smlouvu s firmou na vypracování projektové dokumentace. Tuto informaci město zveřejnilo na svém facebookovém profilu.

Výběrové řízení ale mělo zdržení, protože se jeden z uchazečů odvolal. „Minulý týden se povedlo podepsat smlouvu a nyní už začne ostrá fáze. V nejbližších deseti týdnech by měla vzniknout studie, na základě které se pak už bude vytvářet projektová dokumentace,“ sdělil místostarosta Václav Švenda.

Budova bazénu je 40 let stará a proto potřebuje celkovou rekonstrukci. Zastupitelé loni rozhodli, že se provede varianta za 250 miliónů korun, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa o rozloze 1000 metrů čtverečních a zvětšením bazénové haly o dvě plavecké dráhy nebo přesunutím skluzavek. Na realizaci si město vezme úvěr, který bude splácet 15 let.

V příštím roce se také počítá s tím, že se bazén vyjme z městské příspěvkové organizace městských sportovních zařízení. Do budoucna má fungovat jako samostatná příspěvková organizace nebo společnost s ručením omezeným, podle radnice by měl mít ve vedení kvalitního manažera. „Tím, že se akvapark zrekonstruuje, otevřou se tam i nové provozy, tak ta organizace bude složitější,“ dodal Švenda.

Komentáře