Radnice školky zavírat nechce, naopak by uvítala i návrat prvňáků a druháků do škol

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Na vedení města se v těchto dnech obrátila část veřejnosti s požadavkem, aby radnice zvážila možnost uzavření mateřských škol, aby se zabránilo šíření koronaviru. V minulých dnech a týdnech byl výskyt nemoci Covid-19 potvrzený v MŠ Jungmannova, MŠ V Zahradě, MŠ Perníková chaloupka, MŠ Bratří Čapků, MŠ Jana Drdy, MŠ Školní a MŠ Rybička. Nicméně jak potvrdila místostarostka Zorka Brožíková, pod kterou spadá příbramské školství, uzavření mateřských škol není na pořadu dne.

„Mateřská škola V Zahradě se otevírá do 9. listopadu, Mateřská škola Jungmannova je uzavřena do pátku stejně jako Mateřská škola Školní. Ostatní mateřské školy fungují bez omezení,“ uvedla Zorka Brožíková na včerejším zasedání zastupitelstva.

Podle jejích slov, radnice vnímá objevující se požadavky na jejich zavření, nicméně podle místostarostky je vedení města rádo, že jsou v provozu. „Myslíme si, že to je naprosto správně, je totiž třeba vzít v potaz také jiný pohled, a to pohled rodičů, kteří mnohdy z existenčních důvodů potřebují, aby mateřské školy otevřeny zůstaly,“ konstatovala Brožíková s tím, že udržení provozu potřebují i děti, pro které by uzavření mateřských škol znamenalo ztrátu sociálního kontaktu, možnosti získávání základních návyků apod.

Podle místostarostky by radnice přivítala také návrat dětí do základních škol a to především prvních a druhých tříd, pro které je fakt, že se nemohou přímo účastnit výuky negativní.

Žadatelé z řad veřejnosti, kteří se na vedení města obrátili s návrhem uzavření mateřských škol, argumentují například tím, že právě mateřské školy jsou výrazným rizikovým místem pro šíření nákazy. Případně, že se děti mohou mezi sebou či od personálu školy nakazit, protože jim musí pomáhat při různých situacích a s dětmi přicházejí do velmi těsného kontaktu a tím se pak dle nich může koronavirus dále šířit ve svých rodinách, odkud se onemocnění může šířit dále. 

Komentáře