Radnice navrhuje schodkový rozpočet i přesto, že ušetřila

PŘÍBRAM – Příští rok bude město zřejmě hospodařit se schodkovým rozpočtem. A to i přes fakt, že se koalici podařilo ušetřit přes 100 miliónů korun. Důvodem navrhovaného schodku ve výši 95 miliónů jsou plánované investice.

Vedení města v příštím roce čeká několik velkých investičních akcí. V těchto dnech už začala poměrně rozsáhlá rekonstrukce areálu koupaliště Nový rybník, připravuje se komplexní oprava Junior clubu, změnou by měl projít i skatepark a samozřejmě by měla začít i hodně diskutovaná revitalizace příbramského bazénu. „Významné investice plánujeme i na zlepšení parkování v Příbrami, nebo v sociální oblasti,“ vysvětluje příbramský starosta Jindřich Vařeka. V rozpočtu se proto počítá s výdaji ve výši 607 milionů a příjmy by měly tvořit 520 miliónů korun. „Ve výši osmi miliónů budeme splácet staré úvěry a 95 miliónů budeme čerpat se starých zůstatků,“ doplnil radní Václav Dvořák, který má přípravu městského rozpočtu na starost.

Podle jeho slov bude ale celkový deficit menší než předpokládaných 95 miliónů korun. „V současné době totiž do něj nemůžeme započítat dotace, o kterých už nyní víme, že přijdou, ale nemáme na ně ještě uzavřené smlouvy. To by bylo v rozporu se zákonem,“ konstatoval radní Dvořák, s tím, že předpokládá nakonec výši schodku kolem 50 miliónů korun. Podle vedení města je po finanční stránce Příbram v dobré kondici a může si dovolit plánované investice financovat.  O konečné podobě rozpočtu pro rok 2017 rozhodne zastupitelstvo na svém zasedání 12. prosince.

Komentáře