Komunitní dům seniorů začal přijímat žádosti o byt

Ilustrační foto: zdroj: Shutterstock

PŘÍBRAM – Komunitní dům pro seniory v Žežické ulici sice ještě není dostavěný, ale už je v něm možné zažádat si o přidělení bytu. Radnice očekává velký zájem. Žádosti je proto nutné podat do 6. ledna 2017.

Vedení města očekává ze strany žadatelů zájem, který bude značně převyšovat nabídku postavených bytů. Z přijatých žádostí se proto budou pod dohledem notáře jednotlivé byty z celkových třiadvaceti losovat. „Jde o model prostupného bydlení pro seniory, které je mezičlánkem mezi samostatným bydlením a domovem s pečovatelskou službou,“ říká místostarostka Alena Ženíšková.

Žádost o přidělení bytu je třeba doručit nejdéle do 6. ledna 2017 na podatelnu příbramského městského úřadu. Obecné podmínky k podání žádosti o byt v komunitním domě stanovuje směrnice č. 1/2015. Pravidla pro přidělování a směnu bytů ve vlastnictví města Příbram a spolu s dalšími informacemi zájemci naleznou zde: http://pribram.eu/mestsky-urad/odbory-meu/odbor-socialnich-veci-a-zdravotnictvi.html 

„Očekáváme velký zájem, který převýší možnou nabídku bytů. Proto po ověření všech žádostí počítáme se slosováním,“ přiblížila další postup Alena Ženíšková. Při losování dle legislativních podmínek budou za účasti notáře vybráni obyvatelé pro všech 23 bytů. Další případné žádosti budou slosovány do pořadníku. „Pokud se tedy někdo nenastěhuje, nebo po čase dům z nejrůznějších důvodů opustí, bude oslovený další v pořadí. Pořadník se bude průběžně doplňovat, jak budou přibývat zájemci,“ doplnila příbramská místostarostka.

Předpokládaný termín dostavby komunitního domu je únor 2017 a první nájemníci by se měli nastěhovat od 1. dubna příštího roku.

Komentáře