Radnice dnes vybírá dodavatele projektové dokumentace na bazén

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – O nutnosti opravy příbramského bazénu se mluví už několik let. Nicméně po té, co se odhadovaná cena stavebních prací vyšplhala téměř k půl miliardě korun, byl projekt více méně smeten ze stolu a začíná se nanovo. Dnes bude vedení města vybírat dodavatele nové projektové dokumentace.

„Otevírání obálek s podanými nabídkami na dodavatele projektové dokumetace je stanoveno na 11. listopadu,“ uvedl místostarosta Martin Buršík na pondělním zasedání zastupitelstva.

K „plánu B“ se konala v létě neveřejná schůzka městských zastupitelů s tím, že podle původních záměrů radnice měla být varianta B být představena na zářijovém zasedání zastupitelstva města. K tomu ale nedošlo.

Původní plány na rekonstrukci aquaparku zastavilo zastupitelstvo na letošním květnovém zasedání. Bylo rozhodnuto, že se město vydá cestou plánu B. Cílová částka na rekonstrukci byla stanovena na 250 milionů korun. 

V minulém volebním období byla zvolena nejrozsáhlejší varianta rekonstrukce aquaparku, která zahrnovala vodní svět s atrakcemi, saunový svět, saunovou zahradu, tři nové plavecké dráhy a další sportovní vyžití.  Tato varianta původně počítala s investicí do 300 milionů korun. Postupně náklady dosáhly částky o sto milionů korun více. Sumu ale kritizovala jak opozice, tak i poměrně silná část veřejnosti.

Komentáře