Radnice chystá obnovu kamerového systému, nově vám bude moci ohlídat třeba i automobil

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Vedení města připravuje celkovou obnovu kamerového systému na příští rok. Navíc systém rozšíří ze současných 18 bodů na 19. Výměna vyjde městskou kasu na pět miliónů korun.

Město už má koupené nové dohledové centrum a nyní bude ještě nakupovat devatenáct nových kamer. Ty budou na rozdíl od těch současných, mezi kterými je ještě část analogová, pracovat na mikrovlnné bázi. „Hlavním přínosem bude jejich lepší rozlišení a viditelnost. U současných kamer se často stává, že když chce záběr přiblížit, tak se například detail obličeje rozkostičkuje a na obrazovce není nic vidět,“ vysvětlil starosta Jindřich Vařeka. Podle jeho slov radnice zvolila nejlevnější variantu nového kamerového systému, kde byl mimo jiné rozhodující i fakt, že jeho provoz bude zcela ve správě města bez potřeby propojení na internet.

Mezi další výhody nového městského kamerového systému patří i to, že půjde lépe přidávat další kamerové body. „Novou kameru plánujeme umístit u Junioru nebo na Rynečku u plánovaného nízkoprahového centra pro lidi bez přístřeší,“ doplnila místostarostka Alena Ženíšková. Rovněž prý bude možné si nechat tímto kamerovým systémem nechat sledovat například osobní automobil. „Když například rodina pojede na dovolenou, tak si může zaplatit službu, že kamery budou sledovat poznávací značku jejich vozu a pokud by došlo k pohybu vozidla, tak kamera například na výjezdu z města nahlášenou značku rozpozná a dá echo policii,“ přibližuje další možnosti nového systému příbramský starosta, který zároveň uvedl, že současný kamerový systém, který je 15 až 20 let starý, také v mnoha situacích pomohl. S jeho pomocí se například podařilo anonyma vyhrožujícího bombou.

Komentáře