Radnice chce zjednosměrnit dvě ulice v Příbrami III

Projet Jungmannovou ulicí je už nyní dobrodružství...

PŘÍBRAM – Dopravní situace v mnohých českých městech není nejlepší a Příbram není výjimkou. To je potřeba přizpůsobit i provoz v některých ulicích. K jedné takové úpravě se nyní radnice chce uchýlit v Příbrami III, konkrétně v ulicích Jungmannova a Krátká.

V obou uvedených ulicích město, konkrétně pak odbor silničního hospodářství, navrhuje změnit provoz obousměrného na jednosměrný. Návrh visí od 6. března na úřední desce městského úřadu a dotčené osoby mají lhůtu 15 dnů na podání písemných připomínek.

Nutno podotknout, že v tomto případě ale jde o smysluplný návrh. To ostatně ukázala například loňská situace, kdy Jungmannovou ulicí po většinu roku vedla objízdná trasa kvůli uzavření Milínské ulice a dvě auta tudy opravdu, i kvůli parkování po obou stranách ulice, proti sobě neprojedou. V ní by se srazili i dva protijedoucí cyklisté.

S případným zavedením jednosměrného provozu v Jungmannově směrem z Alšovy ke Komenskému náměstí by se jednosměrnou stala i Krátká ulice, spojnice mezi Smetanovou a Jungmannovou ulicí, a to ve směru právě ze Smetanovy do Jugmannovy. I to dává smysl, neboť pokud Krátkou naopak jedete v opačném směru z Jungmannovy do Smetanovy, tak při výjezdu do Smetanovy má řidič výrazně omezený výhled. Navíc po zjednosměrnění by se z Krátké dalo také odbočit pouze na Komenského náměstí.

Krátká ulice.

Vzhledem k výraznému nárůstu počtu nejen zaparkovaných vozidel v této části města se spíš nabízí otázka, proč tento návrh nepřišel už dávno.

Komentáře