Psí park v lesoparku Litavka ještě letos

Lesopark Litavka. Foto: archiv města Příbram

PŘÍBRAM – O velkém psím parku, kde by se šlo bez problémů vyvenčit psy téměř všech plemen, se ve městě mluví už několik let. Nyní by se majitelé psů měli konečně dočkat. Pravda, ne sice v původně zamýšlené lokalitě u skateparku, ale naopak na začátku lesoparku Litavka.

Jak psí park bude podle vedení města sloužit oplocený prostor, který původně sloužil jako výběh pro muflony. Ti ale museli být kvůli neukázněným návštěvníkům, kteří je nevhodně krmili, přemístěni jinam a tím se prostor uvolnil právě pro psy. „Městské lesy už tento prostor pro využití v podobě psího parku uvolnily. Ještě dojde k drobným úpravám, jako například k výměně pletiva za za hustší, aby menší plemena psů z areálu neutíkala ven,“ přiblížil nejbližší kroky při realizaci psího parku starosta Jan Konvalinka. Podle jeho slov by pak měl zahájit provoz být v horizontu několika týdnů.

Podle radnice ale pod stůl nepadá ani původně zamýšlený psí park naproti areálu skateparku. „Projekt podaný do letošního ročníku participativního rozpočtu se mi líbil a jeho myšlenky budou sloužit jako podklad pro vytvoření dalšího psího parku v této oblasti,“ dodal Konvalinka. Ovšem nejdříve město počká na vybudovaní plánované železniční zastávky pod areálem hasičů a záchranné služby. Ta by se měla realizovat do července příštího roku.

Komentáře