Psí park u Junior klubu se pomalu rýsuje

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Začala stavba několik let avizovaného psího parku. Vzniká naproti areálu skateparku. První fází prací je oplocení pozemku a poté budou instalovány agility přepážky pro menší i větší plemena. Nový psí park vzniká v blízkosti Junior klubu. Je o druhé zařízení tohoto druhu, první psí park je v provozu u Lesoparku Litavka.

„Máme vybrané už agility, které by měly být v psím parku umístněné do konce června. Doufám, že od začátku července by měl být psí park v provozu,“ říká místostarostka Zorka Brožíková. Podle jejích slov projekt vychází z návrhu, který v jednom z minulých ročníků participativního rozpočtu podala Dominika Vařeková. „S ní jsme velice úzce spolupracovali, například nám pomáhala vybírat některé agility a podobně. Přestože v participativním rozpočtu neuspěl, tak nás zaujaly některé jeho prvky, které byly pěkně a rozhodli jsme se využít,“ dodává příbramská místostarostka. Podle radnice je umístní psího parku zvolené v této části města hlavně proto, že mnoho pejskařů bydlí na nedalekém sídlišti.

Druhý areál pro psy vznikl na začátku Lesoparku Litavka z bývalého výběhu pro muflony. Přestože v něm jsou asi tři prvky pro psy, tak je to spíš takový psí výběh. „Ten je spíše určený pro návštěvníky lesoparku, protože v něm musí mít psa na vodítku, ale tady v tom výběhu je mohou nechat proběhnout,“ říká Zorka Brožíková.

Komentáře