První turnaj přípravky házené v letošní sezóně

Příbramská přípravka vyrazila na svůj první turnaj v sezóně. Foto: archiv oddílu házené TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM/KUTNÁ HORA – Nejmenší házenkáři z Příbrami se první listopadovou sobotu vydali na jejich první turnaj podzimní části sezóny do Kutné Hory. Tam se utkali se soupeři z Bělé nad Sázavou, Kutné Hory, Mělníka a Zruče.

Tým čekalo celkem šest zápasů a jelikož se Příbram potýkala s nedostatkem hráčů kvůli náporu nemoc, jelo na turnaj jen pět dětí. Dokonce trenér uvažoval o možnosti vypůjčit si půjčit děti z jiných týmů, ale to se nakonec ukázalo jako nepotřebné. „První zápas byl tak trochu zmatek hned od začátku. Děti byly ještě rozespalé z cesty a tak po zápase následoval delší proslov o tom že jsme si to přijeli užít a ne prospat ale i tak že děti v prvním zápase si moc nezahrály, jelikož míč měl víc soupeř tak i tak je to bavilo a byli natěšené na další zápas,“ popsal začátek turnaje příbramský trenér Petr Kuchařík.

Do dalšího utkání příbramští nastupovali s tím, že chtějí hrát a dávat góly a hned to bylo vidět, jen co hra začala, začal i příbramský útok. Jakmile se děti dostaly k míči, tak hned udělaly tah na bránu a střílely, jenže nehrály úplně kolektivně, tudíž se nedostaly blíž k bráně a střely na branku létaly z dálky. „Moc jsme se netrefovali ale i tak jsme útočili. Po druhém zápase následoval další proslov, tentokrát ale o tom že házená je kolektivní sport ale na druhou stranu bylo hráče i za co chválit,“ dodává trenér.

V příbramském týmu byla chuť hrát a teď už bylo na trenérech, aby dali hře trochu řád. To se začalo dařit už v dalším zápase, kdy začala fungovat i obrana a útok byl kolektivnější. Padalo také více branek. Poté následovala chvála hráčů a různé rady a vysvětlení. „V dalších zápasech se výkony stále zlepšovaly a to se ukázalo v posledním zápase, kdy si všichni dali minimálně jeden gól. Po zápasech se dostalo na vyhlášení, což pro naše malé házenkáře bylo to nejdůležitější na celém turnaji. Všichni se po zásluhách těšili na odměnu, ale ta je teprve čekala na cestě zpátky, když jsme se zastavili v McDonaldu a děti byly šťastné a kvůli tomu to přeci všichni děláme, kvůli té jejich radosti,“ dodal Petr Kuchařík po návratu z turnaje.

Sestava byla: Míra Szymurda, Majda Szymurdová, David Horák, Věrka Macháčková a Anička Wernerová

Komentáře