První trhy se v Příbrami uskuteční už zítra

Trhy na Václavském náměstí v Příbrami. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Mezi vládou uvolňovanými aktivitami jsou od tohoto týdne také trhy. V Příbrami tento fakt znamená, že první trhy budeme moci navštívit už 22. dubna.

„V souvislosti s nařízením vlády bude muset být dočasně omezen počet stánků. Pro další pokračování trhů žádáme o dodržování hygienických předpisů, zejména zakryté dýchací cesty a udržování odstupů nejméně dva metry. Věříme, že se postupem času opět vrátíme k běžnému provozu. Začínáme 22. dubna na Václavském náměstí. Přijede oblíbený pan Kloubský a jeho zelinářská farma,“ zní ze živnostenského úřadu.

Trhy se budou konat na třech místech. Na náměstí 17. listopadu, kde trhovci mohou prodávat každý všední den. Na Václavském náměstí bývají stánky pravidelně ve středu a v sobotu. Na farmářské trhy jsou občané zvyklí chodit první a třetí sobotu v měsíci na Dvořákovo nábřeží.

Na Dvořákově nábřeží se první farmářské trhy uskuteční 2. května v době od 8 do 12 hodin. „Občanům trhy chyběly, o tom jsme se mohli přesvědčit na základě častých dotazů na jejich obnovení. V tomto okamžiku tedy můžeme říci, že farmářské trhy se budou konat opět pravidelně dle nastaveného harmonogramu,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka.

Jeden termín navíc je oproti původnímu stavu vypsaný na červen. V tomto měsíci se měly trhy s ohledem na běžecký závod konat pouze jednou, ale s odložením zmíněného závodu budou i v červnu trhy dvakrát, tedy 6. a 20. června.

 

Komentáře