První letošní zastupitelstvo ve znamení bazénu i fotbalu

Příbramské zastupitelstvo. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Letos porvé se sešli příbramští zastupitelé. Na programu měli původně pouhých 9 bodů, které doplnily další dva tzv. na stůl. Jedním z nich byly předpokládané náklady na avizovanou celkovou rekonstrukci městského bazénu, o které se mluví od roku 2014. Další emoce přineslo projednávaní případné finanční podpory pro SK Spartak, což je další dlouhodobý evergreen jednání zastupitelstva.

Jak se dalo předpokládat, diskuze k tomuto tématu byla dlouhá (cca hodinu), relativně vášnivá a shodu mezi vládnoucí koalicí a opozicí nepřinesla. Nicméně bývalý ekonom města Václav Dvořák vyzval všechny přítomné k tomu, aby hlavně celý projekt nenechali padnout pod stůl, což by podle něj byla velká chyba. Zastupitelstvo nakonec částku 350 milionů na ořezenaný projekt B rekonstruce bazénu odsouhlasila. Teď tedy budeme čekat odpověď na otázku, kdy se tedy konečně kopne v případě bazénu do země…

Řešila se také otázka finanční podpory pro sportovní klub SK Spartak za účelem toho, že klub se stará o majetek města. Ani tady se ale nedařilo najít shodu. Ovšemu nutno podotknout, že v tomto případě to nebylo ze strany vedení města, které naopak klubu i jeho řediteli Vladimíru Králíčkovi vyjádřilo za jeho práci podporu a uznání.

Naopak právě Vladimír Králiček, jenž vystoupil před zastupiteli s velmi emotivní projevem doslova se slzami na krajíčku, ale stále už několik let nemůže pochopit, kde je zakopaný pes, kdy jeho klub je poměrně pravidelně neúspěšný se svými žádostmi o dotace. Přítomní zastupitelé z vládnoucí koalice i úředníci města se mu snažili vysvětlit, že hlavním problém je v tom, že žádá o peníze na věci, projekty či činnosti ve špatných dotačních kategoriícha tudíž mu nelze vyhovět. S tímto problémem – tedy posílání žádostí do špatných dotačních kategorií, se SK Spartak potýká opravdu už řadu let a ani tentokrát se to jeho řediteli bohužel přes včechnu snahu nepodařilo vysvětlit. 

Komentáře