Příbramští minižáci zahájili přípravu turnajem ve Zruči nad Sázavou

PŘÍBRAM – V jarní části sezóny čeká příbramské minižáky zásadní změna oproti části podzimní. Z malého hřiště a sestavy ve složení 4+1 se již přesouvají na hřiště velké a budou již hrát „dospěláckou“ házenou 6+1. I z tohoto důvodu se trenéři rozhodli zahájit zimní přípravu hned po vánočních svátcích turnajem ve Zruči nad Sázavou, aby si děti mohli tento herní systém vyzkoušet a připravovat se na mistrovskou sezónu.

Na turnaji se hráči TJ Spartak Příbram utkali postupně s družstvy z Milevska, Zbraslavic, Zruče nad Sázavou a pražskými Sokolem Vršovice a Chodova. Na úvod turnaje se družstvo trenéra Jana Kostínka střetlo s výběrem z Milevska, který doposud na hřišti nikdy nepotkalo. Vstup do turnaje se vydařil. Herně tým táhla zkušená dvojice Krejčík – Hefjuk P., ke kterým se přidal i Macháček M. a tak Příbramáci odcházeli do šatny s vítězstvím 6:1. Bohužel tento výkon se nepodařilo zopakovat ve druhém utkání a zřejmě s pocitem uspokojení a vizí, že se soupeř porazí sám, propadli spartakovci proti herně srovnatelnému týmu ze Zbraslavic 5:10. Do třetího utkání udělali trenéři změnu ve stylu hry a ta se vyplatila. Při hře na dva pivoty byl pohyb všech hráčů na hřišti efektivnější a tak se jim dařilo až do posledních minut hrát vyrovnané utkání se silným výběrem z Vršovic. Za stavu 4:4 přišlo ale několik nepřesností v rozehrávce a soupeř strhl rychlými protiútoky vedení na svou stranu na konečných 6:4. Toto utkání stálo hráče spoustu sil a vzhledem k velkému hřišti se začaly objevovat nedostatky ve fyzickém fondu hráčů i hráček.

Další zápas s domácí Zručí zahájili příbramští „Miníci“ se stejným herním systémem. Tentokrát dostali v úvodu utkání přednost méně zkušenější hráči. To vedlo k absolutnímu ovládnutí hry ze strany soupeře a jeho rychlému gólovému náskoku, který se do té doby odpočívajícím oporám již nepodařilo zkorigovat a utkání prohráli 2:7. Poslední zápas s pozdějším vítězem turnaje z Chodova již byl nad jejich síly a podlehli Pražanům vysoko 3:17. Sestava a branky: Krejčík(6), Cvrk, Ritter R.(1), Hefjuk(4), Lubasová, Macháček M.(2), Neporová(2), Slavíčková, Křenek, Vacek, Janoušková(2), Macháček J.(3)

Na konci turnaje proběhlo vyhlášení a tým příbramských házenkářů obsadil celkové 5. místo. Byl vyhlášen nejlepší střelec, brankář i hráč turnaje a týmy na prvních třech místech byly oceněny medailemi. „Z pohledu našich hráčů to byla velmi cenná zkušenost pro budoucí rozvoj a hlavně zjištění, na čem je třeba ještě zapracovat před nadcházející sezónou.“ dodal trenér Jan Kostínek Hned tuto sobotu 13.1. mají házenkáři TJ Spartak Příbram velmi napilno. Minižáci a přípravka vyráží na turnaj do Rokycan, mladší žáci jsou přihlášeni na turnaj v Bělé pod Bezdězem a starší žáci jedou změřit své síly do pražských Vršovic, kde pořádá svůj tradiční turnaj místní Lokomotiva

Komentáře