Příbramští házenkáři zahájili novou sezónu

Ilustrační foto. Foto: archiv TJ Spartak

PŘÍBRAM/MLADÁ BOLESLAV – Uplynulý víkend vstoupili do nové sezóny házenkáři TJ Spartak Příbram. Tento ročník, nasadili do soutěží pět kategorií, z nichž čtyři si odbyly svou premiéru právě o tomto víkendu.

Nový ročník soutěže středočeských házenkářů byl oficiálně zahájený v sobotu 15. září a Příbram u toho nechyběla. Do nové sezóny se přihlásilo deset týmů a tak byl systém soutěžních turnajů ustanoven na pět hracích termínů po dvou turnajích v každém hracím víkendu. Příbramští mladší žáci tak vyrazili do Mladé Boleslavi, kde se postupně setkali se soupeři z Kostelce nad Labem, Zruče nad Sázavou, Bělé pod Bezdězem a s domácími z Mladé Boleslavi.

Vstup do turnaje vyšel na výbornou. V prvním utkání poměřili svoje dovednosti s nováčkem z Kostelce a vývoj utkání tomu i odpovídal. Když soupeř dokázal přes dobře fungující obranu vystřelit na bránu pětinu střel v poměru s hráči z Příbrami, pro brankáře Maška to byl vcelku nudný zápas.

Dalším soupeřem byl tým ze Zruče nad Sázavou a tady už se příbramští potkali se sobě rovným. I přes to, že soupeř měl před sebou dvě utkání za sebou, svoje síly rozhodně nešetřil a utkání se odehrávalo ve velmi svěžím tempu. To se v druhém poločase odrazilo na silách soupeře, který neměl po celý turnaj nikoho v záloze na vystřídání a mírná převaha našich házenkářů se začala projevovat.

Ve zbylých dvou utkáních příbramští opět mírně dominovali nad soupeřem a tak se mohli všichni hráči postupně prostřídat na všech postech a i v brance se objevil Macháček, když Mašek dostal příležitost v poli. „Všichni hráči po většinu hrací doby plnili své úkoly a až na pár nešťastných okamžiků v obraně vše probíhalo podle představ. I když několik důležitých mezer ke zdokonalení se projevilo, z turnaje jsme mohli odjíždět ve směs spokojeni,“ řekl trenér příbramských Jan Kostínek s tím, že k dalšímu turnaji vyjíždí mladší žáci v sobotu 22.9. a to do Zruče nad Sázavou

Sestava: Mašek, Říha, Pekárek, Šíp, Bartoň, Bartoš, Balek, Krejčík, Cvrk, Macháček

Komentáře