Příbramští házenkáři hodnotili uplynulý rok

PŘÍBRAM – Uplynulý rok 2017 byl pro házenkáře TJ Spartak Příbram velice nabitý. Zúčastnili se několika turnajů, z nichž některé pořadali i sami v Příbrami, nabírali nové hráče z řad dětí a mláděže, ale především reprezentovali město na házenkářských hříštích.

Hned v lednu se zúčastnila prvních turnajů družstva starších a mladších žáků, která přijala pozvání do pražských Vršovic. Z kraje února vyrazili zástupci oddílu hned na turnaj do Zruče nad Sázavou a ti nejmenší do Kutné Hory. Během února a března se pro oddíl vyškolili tři noví rozhodčí, kteří se ihned zapojili do akce rozhodováním zápasů Pražského přeboru a dva z nich na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup 2017. V březnu se podařilo úspěšně uspořádat turnaj mladších žáků jako Memoriál ing. Zdeňka Vojíře, při kterém oddíl vzpomněl na desetileté výročí úmrtí svého dlouholetého trenéra a předsedy.

Během celé zimní přestávky oddíl pořádal i míčové hry pro veřejnost. Jelikož oddíl na všechny své zápasy musí cestovat nemalé vzdálenosti, rozhodl se oddíl pořídit vozidlo pro přepravu svých svěřenců. Hned po ukončení mistrovské sezóny, která trvala od března do začátku června, vyrazili mladší žáci reprezentovat Příbram a Středočeský kraj na mezinárodní turnaj do Polanky nad Odrou.

Jak už to tak bývá, během letních prázdnin byl program volnější. Děti trávily volný čas s rodiči, prarodiči, případně na táborech a tak stojí za zmínku jen účast příbramských rozhodčích na prestižním mezinárodním turnaji mužů Pětilistá růže v Třeboni. Přípravu na novou sezónu zahájili házenkáři na mezinárodním turnaji Házenkářský festival v Lovosicích. Starší žáci se na konci podzimní části zúčastnili kvalifikačního celorepublikového turnaje o Žákovskou ligu ve Velkém Meziříčí a mladší žáci Mikulášským turnajem v Kutné Hoře. V listopadu se zároveň rozšířila řada příbranských trenérů, jelikož tři členové oddílu úspěšně složili zkoušky a získali trenérskou licenci.

Během celého roku se podařilo jak stabilizovat současná družstva, tak jejich rozšíření. V podzimní části se poprvé v novodobé historii podařilo vyslat na své první turnaje i družstvo přípravky, v kterém se objevují hráči a hráčky již od pěti let věku. Zárověn se podařilo družstva vybavit novými dresy, pořídilo se několik nových míčů a tréninkové vybavení. Jediným a dost zásadním nedostatkem pro příbramské házenkáže jsou prostory pro trénovaní a mistrovské zápasy. Jelikož ve městě není ani jedna hala odpovídajících rozměrů budou zřejmě nuceni nastupat k některým domácím zápasům mimo město.

„Chtěli bychom poděkovat za podporu městu Příbram, Středočeskému kraji, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, firmě Palety Trnka s.r.o. za finanční pomoc a podporu, bez které bychom nebyli schopni tyto akce pro děti organizovat. Zároveň patří velký dík všem rodičům za pomoc při přepravě na venkovní akce a zajištění akcí domácích. Nakonec bychom rádi poděkovali všem hráčkám a hráčům za jejich nasazení a přístup jak na trénincích, tak při zápasech. V roce 2018 se budeme těšit na další spolupráci a pevně věříme v další nárůst naší členské základny a ve zlepšenou kvalitu námi předváděné hry“

Přejeme všem v roce 2018 pevné zdraví, hodně štěstí a spousty osobních i sportovních úspěchů.

Trenéři TJ Spartak Příbram, oddíl házené

Komentáře