Příbramská nemocnice se stará o dva pacienty s koronavirem

Foto: Oblastní nemocnice Příbram

PŘÍBRAM – Počet pacientů s prokázaným onemocněním Covid-19 se příbramské nemocnici rozrostl na dva. Druhý pacient naštěstí není v tak vážném stavu a leží na klasickém lůžku nově vzniklého „covid“ oddělení. Problémem je s jeho propuštěním z nemocnice, protože je klientem DPS, kde by mohlo dojít k dalšímu šíření nemoci. Tento problém nemocnice řeší se zástupci města.

Příbramská DPS totiž nedisponuje žádným izolačním prostorem, kde by mohli být její klienti odděleni od ostatních obyvatel. K samotnému druhému hospitalizovanému pacientovi nemocnice uvedla, že průběh nemoci je u něj mírný. 

Během víkendu se objevily informace, že nemocnice nemá pro svůj personál ochranné prostředky. Ochranné pomůcky má jak se píše na facebookovém profilu nemocnice: „Tvrdit, že je jich dostatek nelze, protože nevíme, co nás čeká a kolik jich tak ve finále bude potřeba. Dá se říci, že zásoby nejsou vzhledem k prognózám ideální, ale minimálně na několik dní by nám vystačily, i kdyby další zásobování zcela selhalo. Právě proto se snažíme využívat současné zásoby co možná nejefektivněji dle konkrétních pacientů a činností. I nadále budeme vděční za jakékoliv typy respirátorů, overalů a dalších prostředků, které pomohou chránit náš personál,“ řekl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Poslední informace směřuje k odběrovému místu které se nachází na parkovišti u areálu nemocnice na Zdaboři. K odběru sem mohou pouze lidé, kteří jsou sem posláni praktickým lékařem. Odběry budou prováděny od pondělí do pátku vždy od 8 do 12 hodin. Odběry jsou prováděny pouze po indikaci praktickým lékařem. Preventivní ani placená vyšetření nejsou možná. Místo je vyznačeno navigačním systémem. Na místě dbejte pokynů odběrových sester. Pokud přijíždíte autem, prosíme, abyste přímo před samotným odběrem vyplnuli motor, aby nedošlo k dalšímu víření vzduchu ventilací vozidla.

Komentáře