Příbram znovu jedná s ŘSD o protihlukových opatřeních u jihovýchodního obchvatu

Návrh napojení jihovýchodního obchvatu Příbrami na Brodě.

PŘÍBRAM – Zhruba před rokem se vedení města se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) shodlo na tom, že součástí výstavby jihovýchodního obchvatu města budou i protihlukové stěny. Nicméně nyní radnice zjistila, že některé podněty a připomínky byly ze strany ŘSD opomenuty. Proto obě strany opět zasedli k jednacímu stolu.

Výstavba jihovýchodního obchvatu se plánuje dlouhé roky. Jako první bude vybudována 2. etapa vedoucí od silnice I/66 do Bohutína. Její výstavba má být podle informací Ředitelství silnic a dálnic zahájena v roce 2024 a dokončena v roce 2026. „S bývalým projekčním týmem jsme měli dohodu, že budou realizována protihluková opatření v tom úseku obchvatu, který zasahuje Žežice, Zdaboř, Brod a tak dále, bohužel jsme ale zjistili, že tak jak se tam měnili lidé, tak některé naše požadavky byly úplně opominuty,“ přiblížil problém starosta Jan Konvalinka.

Radnice proto znovu začala s ŘSD jednat o realizaci protihlukových opatření. „Požadujeme, aby tam byla projektová a pak i stavební příprava pro to, kdybychom požadovali dodatečně umístnění těch protihlukových opatření,“ dodal Konvalinka s tím, že ze strany ŘSD má příslib, že požadavkům města vyhoví.

Komentáře