Příbram vydala svou první výroční zprávu

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Město v těchto dnech vydalo svoji první výroční zprávu. Podle radnice to má být další krok učiněný s cílem zvyšovat informovanost obyvatel, kteří získají komplexní přehled o činnosti města v daném roce. Nicméně je zajímavé, že s tímto krokem vedení města přichází krátce před volbami, když na to mělo celé čtyři roky…

Zpráva přináší informace nejen o hospodaření města, ale například i s vybranými investičními akcemi a ekonomikou města a dalšími údaji. „Letos poprvé se vám do rukou dostává výroční zpráva města Příbrami. Po vzoru jiných měst jsme přistoupili k jejímu zpracování, abychom přehledným a transparentním způsobem informovali o všech zásadních projektech, které se v roce 2021 v rámci města uskutečnily. Podrobně a systematicky v rozdělení dle oblastí a gescí ukazujeme činnost města, stěžejní ukazatele a množství vynaložených prostředků,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Nicméně pokud si vzpomeneme na průtahy, které město dělalo některým lidem například v souvislosti s dokumenty k Fantově louce, tak se tento krok, i s ohledem na předvolební dobu, jeví spíš jako volební než transparentní.

Navíc pro valnou většinu obyvatel jsou asi přijatelnější forma videa z radničních „Minutek“. Výroční zprávu za rok 2021 naleznete ZDE.

Komentáře