Příbram si po výborném obratu připsala proti Chebu výhru 7:5

PŘÍBRAM – Pětigólový zářez Petra Kafky, ale i dva nejmladší hráči druhé ligy na ledě, tak by se dal v krátkosti shrnout domácí zápas proti Chebu. Návrat na domácí hřiště oslavili příbramští hokejisté výhrou 7:5 nad Chebem a do tabulky si tak připisují další cenné tři body. Mimo bodového zisku navíc do zápasu naskočil i šestnáctiletý útočník Vojtěch Klasna, který si připsal svůj první start ve druhé lize a doplnil tak na soupisce A-týmu svého spoluhráče z dorostu Matěje Peštu.

Příbramští hokejisté neodstartovali domácí utkání příliš dobře a Cheb se často dostával do nebezpečných šancí. Některé z nich sice brankář Petr Jiroušek výbornými zákroky zlikvidoval, ale proti častému přečíslení zasáhnout nedokázal. Hosté se tak v úvodu první třetiny postupně dopracovali k tříbrankovému vedení, ale Baník se z nepříjemného startu zápasu pomalu oklepal a začal se stále více dostávat do dobrých šancí, které ale soupeřovu síť nerozvlnily a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3.

Do druhé třetiny už vstoupil Baník o poznání lépe a od první vteřiny jasně potvrzoval roli favorita utkání. Důležité snížení navíc přišlo hned v úvodu druhé dvacetiminutovky a po dvou minutách a dvou gólech Petra Kafky ztráceli domácí na svého soupeře pouze jednu branku. Herní převaha domácího celku pokračovala dál a ve 36. minutě se po gólu Jana Bečváře podařilo nepříznivé vedení soupeře vymazat. Parádní obrat na sebe ale nenechal příliš dlouho čekat a o minutu později se ke kotouči dostal opět Petr Kafka, který vystřelil Příbrami vedení 4:3.

V závěru utkání se hosté snažili o rychlé vyrovnání, a to se jim ve 44. minutě po střele Krutiny skutečně podařilo. Radost Chebu ale netrvala příliš dlouho a o necelé dvě minuty později se po gólu Petra Josefuse dostala Příbram opět do jednobrankového vedení, které ale krátce na to ještě upravil Petr Kafka, a navýšil tak na 6:4. Hosté se ve zbývajícím čase pokusili co nejvíce utkání zdramatizovat, ale příbramští dobře bránili a případné střelecké pokusy dokázal Dominik Šorf zlikvidovat. Snížení se nakonec Chebu podařilo až v 57. minutě, kdy stáhl Vašíček vedení Baníku na jednu branku, ale následná riskantní hra bez brankáře vytoužený gól nepřinesla a v závěru poslední periody si střelou do odkryté sítě ještě přidal pátou branku Petr Kafka a upravil tak skóre zápasu na konečných 7:5.