Příbram se vrací k pokutám za nezaplacené parkování

PŘÍBRAM – Už víc jak týden se opět ve městě platí za parkování. Minulý týden byli podle pokynů starosty města strážníci k hříšníkům benevolentnější a pouze na placení upozorňovali lístkem za stěrač. Od tohoto týdne, ale už budou za nezaplacené parkování vybírat pokuty.

V době nouzového stavu, který nedávno skončil, byla městské policie v Příbrami obecně benevolentnější. Místo parkování se více zaměřovala na dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel jako bylo vycházení se zakrytým obličejem a podobně. Samozřejmě, že strážníci zaznamenali v této době některé případy porušení bezpečnostních opatření. „Blokové pokuty strážníci nedávali, ale některé přestupky předávala dále. Tyto případy pak zpracovávala krajská hygienická stanice. Vydal jsem městské pokyny, aby strážníci v této době více dbali na to bezpečí a dodržování pravidel,“ konstatoval starosta města Jan Konvalinka s tím, že město evidovalo desítky případů, kdy strážníci museli například usměrňovat skupinky lidí, kteří se nepovoleně shlukovali. „Zpravidla to byli bezdomovci, kteří popíjeli alkohol a neměli roušky,“ dodal Konvalinka.

Pro tyto úkoly právě strážníkům uvolnil ruce fakt, že po dobu nouzového stavu nemuseli kontrolovat placení za parkování. „Byť městské policii některé úkoly ubyly, tak jí naopak přibyly jiné,“ dodal závěrem příbramský starosta.

Komentáře