Fesťák na vsi bude pomáhat malé Elle

OBČOV – Nejdříve to vypadalo, že se kvůli koronavirové pandemii neuskuteční, ale díky uvolňování opatření nakonec bude. Řeč je o druhém ročníku „Fesťáku na vsi“ v Občově. Ten letošní se uskuteční 18. července.

Letošní rok se organizátoři, manželé Žurkovi, rozhodli uchopit vše za správný konec a vzhledem k tomu, že jim nejde o zlaťáky v kapse, spojili své síly s paní Janou Havelkovou Puklovou a jejím spolkem – Radost Příbramáčkům.

A to tak, že výtěžek z letošního ročníku poputuje na potřeby malé holčičky. Z utrženého zisku ze vstupenek a případných sponzorských darů, ze zaplatí náklady na pořádání festivalu (sanitární vybavení, pódium, posezení, ozvučení, pohoštění pro kapely, atd.) a zbytek bude darovaný malé Elle. 

Video z minulého ročníku:

Organizátoři děkují kapelám, které zahrají bez nároku na honorář a na jejíž vystoupení se můžete těšit. 

Chunky
Tok
Knírek
UrticA
V-Pořádku
Nástroj snahy
Výčep
InAction
Valpurt

Představujeme Vám Ellu. 
Malou holčičku, které půjde výtěžek z 2. ročníku festivalu“Fesťák na Vsi“.

Jmenuji se Ellinka a v říjnu mi bude 5 let. Před prvními narozeninami jsem dostala darem diagnózu DMO (dětská mozková obrna). Proč tomu tak je neumí s přesnosti říci ani odborníci. Moje poslední prenatální a první dny mého života nebyly zrovna jednoduché a svým rodičům jsem připravila mnoho nepříjemných překvapení. Krátce před čtvrtými narozeninami jsem opět pro rodiče neměla moc dobrých zpráv, protože lékaři můj stav překvalifikovali z jednostranného postižení na oboustranné. Nechci si jen stěžovat, protože jinak jsem myslím milá, učenlivá a usměvavá holčička, která má sen, že jednoho dne bude chodit. S rodiči jsme zvládli mnoho překážek, dnes umím lézt, s oporou se postavit, ráda si hraju (i když jen na zemi), čtu/prohlížím knížky, maluji, ale hlavně několikrát denně s tátou cvičím. Zejména Vojtovu metodu – jestli nevěříte, že nám to jde i bez slziček, přijďte se podívat. Když si hraju, táta zapojuje zkušenosti z Bobath konceptu, ale i tak je to zábava. Předem děkuji, že mi pomáháte jít za svým snem.

 

Komentáře