Příbram pokračuje v úpravě „plácků“, aby děti měly kde sportovat

Hřiště "Na Cihelně"

PŘÍBRAM – Rozvoj sportu u dětí a mládeže si klade za jeden ze svých cílů současné vedení města. V jeho rámci začalo také s obnovou tzv. „plácků“, tedy míst, kde se kdysi sportovalo a nyní spíš už jen zarůstají zelení. Chce tak dětem a mládeži nabídnout prostor pro spotovní aktivity. Ovšem je otázkou do jaké míry o tyto „plácky“ daná skupina stojí a využívá je.

Svůj záměr město avizovalo už na začátku volebního období. Nicméně například u březohroského hřiště Na Cvičně museli celou ativitu vzít do ruky místní obyvatelé, aby se věci začaly hýbat. Podobně tomu bylo i v Žežicích. Nicméně na dalších místech už pokračuje město. „Na podzim jsme na Rynečku upravili plochu pro fotbálek, dali jsme tam sítě, přesunuly lavičky a dodali jsme tam nové branky a podobně. Ještě směrem k silnic počítáme s výstavbou workoutového hřiště,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Dalším pláckem, který by se měl dočkat úprav je ten v ulici Jana Drdy na Drkolnově. „Tam je velké fotbalové hřiště, které přijde na řadu až příští rok, ale letos bychom tam chtěli postavit také workoutové hřiště ale jiného typu,“ poodkryla další plány města místostarostka.

Dalším z míst, které by se mělo renovovat je, jak jsme již psali, hřiště Na Cihelně. „Už máme hotovou studii, hřiště jsme také již navštívili s projektantem a mělo by být určené pro házenou a volejbal a koše na basketball. Chystáme také jeho nové oplocení a v přilehlé Cihálřské ulici vzniknou i nová parkovací místa,“ říká Zorka Brožíková. Podle jejích slov by v rámci tohoto projektu mělo na tomto pozemku směrem k třídě Osvobození vzniknout i malé dětské hřiště. „Ovšem nepředstavujte si klasické dětské hřiště s houpačkami, ale půjde o sportovní hřiště s brankami a malými basketbalovými koši,“ dodává příbramská místostarostka.

Poslední uvedená místa jsou sice spíše klasickými sportovním hřišti, která jsou jen léta zanedbaná, než výše uvedenými klasickými „plácky“, nicméně i ony si obnovu zaslouží.

Komentáře