Příbram na Memoriálu Zdeňka Vojíře vybojovala bronz

Foto: TJ Spartak

PŘÍBRAM – Už počtvrté se v neděli 23. února sjely do Příbrami házenkářské týmy ze všech stran republiky, aby při vzpomínce na dlouholetého hráče, trenéra a předsedu oddílu házené TJ Spartak Příbram Zdeňka Vojíře, poměřily svoje herní dovednosti na hrací ploše Sportovní haly Příbram. Čtvrtého ročníku této akce se zúčastnily házenkářské kluby z Milevska, Rokycan, Českých Budějovic, Chomutova, Velkého Meziříčí, Ledče nad Sázavou a domácí Příbrami.

Letošní ročník zaznamenal opět veliký ohlas a kapacita turnaje byla naplněna dlouho před uzavřením termínu pro přihlášení. Všechny týmy byly rozlosovány do jedné skupiny systémem utkání každý s každým. Díky vysoké kvalitě všech týmů do poslední chvíle prakticky nebylo jasno o konečném pořadí turnaje.

Domácí hráči do turnaje vstoupili plní odhodlání ještě vylepšit loňské 4. místo. Úvodní utkání s Milevskem tak nabídlo ze strany Příbrami koncentrovaný výkon a tento nevyzpytatelný tým celkem s jistotou porazil v poměru 8:4. Nastavenou laťku chtěli příbramští udržet i v dalším střetnutí s týmem z Rokycan. Ten byl ovšem velice kvalitně pohybově vybavený a držel kontrolu nad vývojem hry. Po nešťastném zranění domácí brankářské jedničky byl do branky povolán náhradní gólman, který zprvu kvalitně zastoupil svého kolegu,ovšem hráči v poli mu práci vůbec neusnadňovali. V polovině utkání svítilo na ukazateli skóre 7:1 pro tým hostů a vypadalo to na debakl. Domácí naštěstí zatáhli za záchrannou brzdu a chopili se taktovky. Druhou polovinu střetnutí jasně přehrávali soupeře a být hrací čas o pár minut delší,možná by skóre otočili ve svůj prospěch. Takhle se hráči po závěrečném hvizdu rozešli v poměru branek 8:6 pro Rokycany.

V dalším utkání čekal domácí tým soupeř z Českých Budějovic. Síla tohoto týmu je v kvalitní obraně a výborném brankářovi. Ani na jedno se hráčům Příbrami nedařilo najít recept a jihočeši tak dovedli utkání do vítězného konce v poměru 8:5. Povinná výhra byla na řadě v dalším střetnutí. Soupeř z Chomutova přijel ve velmi oslabené sestavě a pouze s jedním hráčem na střídání. V předchozím utkání se ke všemu zranila jedna z nejaktivnějších hráček tohoto týmu a na herním přednesu to bylo velice znát. Domácí od začátku diktovali tempo hry a za stavu 6:2 tak na hřiště mohli vstoupit všichni hráči z lavičky a utkání s jistotou dovedli do vítězného konce v poměru 10:4 pro domácí.

Turnaj už měl za sebou odehrané dvě třetiny zápasů, ale na příbramské teprve čekaly nejtěžší souboje. Pokud chtěli myslet alespoň na obhajobu loňského umístění, museli získat další body. Utkání s Velkým Meziříčím nabídlo vše, co si mohl divák přát. Krásné herní kombinace od obou týmů a neustále vyrovnaný stav proměnil souboj ve veliké drama, které dokázali hráči Spartaku nakonec přetáhnout na svoji stranu a porazit tak soupeře o dvě branky 13:11. Momentální bilance třech vítězství a dvou porážek napovídala, že domácí nemůžou být horší, než celkově čtvrtí. Respektive se aktuálně dělili o stejnou příčku s Milevskem s výhodou vzájemného utkání.

Poslední soupeř z Ledče nad Sázavou ale také myslel na medailové umístění a v případě výhry by domácí tým přeskočil a umístil by se na třetí pozici. To příbramští nechtěli dopustit a od začátku do utkání dávali všechny zbytky sil. Soupeř měl za sebou také velice těžká a vyrovnaná utkání. Oba týmy předváděli krásnou házenou, plnou napínavých situací a ještě lepších herních kombinací. Domácí efektivně využívali hru přes pivota a brankář předvedl nespočet výborných zákroků. Dá se říct, že tito dva hráči prakticky dovedli svůj tým a utkání do vítězného konce v poměru 12:10. Při závěrečném vyhlašování se tak domácí tým mohl těšit na pódium a s tím spojený pohár a medaile za celkově třetí příčku.

Sestava a branky: Marcín, Hajšman, Schlitzenbauer (2), Solnař, Lachman, Macháček M. (3),Císař ,Horák (4), Bartoš (3), Bartoň (16), Krejčík (9), Cvrk (2), Macháček J. (15), Zbojovský. Celková bilance skóre 54:45

Konečné pořadí turnaje:

1. Lokomotiva České Budějovice

2. Házená Rokycany

3. TJ Spartak Příbram

4. DDM Milevsko

5. TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou

6. HK Chomutov

7. TJ Sokol Velké Meziříčí

Komentáře