Příbram hledá nájemce chaty Granit na Šumavě

Městská chata Granit na Šumavě.

PŘÍBRAM – Vedení města prostřednictvím výběrového řízení hledá nájemce na provozování městské rekreační chaty Granit na šumavském Zadově. Zájemci se mohou přihlásit až do 10. února.

Provoz městského rekreačního zařízení je ve ztrátě a loni v září navíc podala výpověď i správcová, která se o její chod starala. „Od 1. října do vyhlášení výběrového řízení na nového nájemce objekt spravoval provozovatel sousedního Hotelu Zadov, neboť ke konci září ukončila pracovní poměr správcová chaty,“ sdělila naší redakci tisková mluvčí města Eva Švehlová. Zdá se do výběrového řízení přihlásí i firma společnost Alteris s.r.o., která provozuje Hotel Zadov a doposud se starala i o chod Granitu není jasné.

Provoz rekreační chaty město dotuje a jako jednu z posledních možností radnice zmiňuje i možný prodej této nemovitosti. „Ta ztráta se pohybuje okolo 150 tisíc korun ročně, takže my hledáme způsoby a cesty, jak zajistit, aby chata Granit byla neustále dostupná, ale zároveň aby její provozování nebylo pro město ekonomickou zátěží,“ řekl potížím okolo provozu chaty starosta Jan Konvalinka.

Město hledalo nového správce už loni na podzim, ale nikdo se nepřihlásil a tak město uzavřelo dohodu právě s provozovatelem sousedního Hotelu Zadov. „Tato společnost projevila zájem spravovat i městskou chatu Granit. Došlo k dohodě a uzavření smlouvy a od 1. října letošního roku se nám starají i tuto rekreační nemovitost,“ řekla loni na podzim místostarostka Zorka Brožíková.

K výměně správce by ale zřejmě došlo tak jako tak. S její prací prý radnice nebyla dlouhodobě spokojena. „Paní správcová nepracovala tak, jak bychom si představovali, bylo na ní mnoho stížností  a dokonce jsme občas museli žádat o pomoc někoho z vedlejší chaty a podobně,“ popsala situaci kolem potíží s prací správcové Zorka Brožíková.

Na přelomu listopadu a prosince také na radnici také dorazila petice, aby se chata Granit nepronajímala ani neprodávala.

Komentáře