Příbram chce koupit poslední pozemek pod parkovištěm na Rynečku. V budoucnu by tam mohl stát parkovací dům

Příbramský Ryneček.

PŘÍBRAM – Dva parkovací domy v oblasti Rynečku? Ano i to bude v budoucnu zřejmě realita, ostatně parkovacích míst není nikdy dost. Město totiž má jednak záměr postavit parkovací dům na parkovišti v Milínské ulici, ale také uvažuje o stavě stejné stavby na parkovišti na Rynečku pod Průběžnou ulicí. Tam ale muselo vykoupit pozemky.

„Nyní budeme na zastupitelstvu jednat o koupi posledního z nich, pokud se to podaří, tak by stavbě už nic nemělo bránit,“ říká místostarostka Zorka Brožíková, která měla jednání okolo výkupu pozemků na starost. Nicméně samotná realizace může být ještě otázkou několika let.  Důvodem je právě záměr postavit parkovací dům jen o kousek dál na parkovišti v Milínské ulici. „Pokud bude realizována stavba parkovacího domu na Milínské, tak stavba druhého na Rynečku bude odložena na pozdější dobu, řekněme byl ale mohl stát v horizontu nižších desítek let,“ dodal starosta Jan Konvalinka.

O stavbě parkovacích domů se v Příbrami mluví už od roku 2009. Podle úplně prvního záměru měl jeden vzniknout v blízkosti nemocnice, kde je nyní placené parkoviště, ale později byla tato stavba přesunuta do spodní části autobusové nádraží, ale zatím se nerealizovala. „„Tam jsme asi nejdále, připravuje zadání v režimu design & build, což znamená dokonči projektovou dokumentaci a dostav. Tam si myslím, že už v příštím roce můžeme vyhlašovat veřejnou zakázku,“ vysvětlil příbramský starosta.   A dodal: „Zároveň, jak známo, tam probíhá soudní spor mezi městem a projekční kanceláří, která projektovala ty první stupně projektové dokumentace, ale tento spor ještě není u konce, takže se k tomu zatím dál nebudu vyjadřovat.“ Radnice také uvažuje o stavbě dalšího parkovacího domu v lokalitě Pod Čertovým pahorkem.

Komentáře