Kapela Bon Pari oslaví čtyři dekády, gratulovat přijede Znouzectnost

Kapela Bon Pari.

PŘÍBRAM – E!E, Gentiana, Výčep, Spejbl’s Helprs anebo Bon Pari, to jsou kapely, které jsou s Příbrami už neodmyslitelně spjaty. A právě poslední jmenovaná letos slaví 40 let na hudební scéně. Ve spolupráci s městským kulturním centrem si proto pro fanoušky připravila narozeninový koncert.

Ten se uskuteční v sobotu 6. listopadu od 20 hodin a kde jinde než v příbramském Junior klubu. „Je to drahný věk, ale doufáme, že na nás ještě lidi přijdou,“ říká se sarkasmem sobě vlastním klávesista Luboš Zelner. Pro fanoušky si Bon Pari připravili i několik dárků. „Zkusíme náš repertoár na tento koncert obměnit a zahrát i některé starší věci, které už delší dobu nehrajeme, ale fanoušci je chtějí,“ slibuje kytarista Vlasta Franěk.

Asi největším dárkem bude vydání nového CD. Jedná se o živý záznam písniček z valné většiny nazpívaných ještě Honzou Sukem, který náhle zemřel v roce 2009 a ty na desce doplní pět písní z loňského Živáku do obýváku už v podání Marka Halamíčka. „Je to vlastně takové pomyslné rozloučení s Honzou, na kterého stále vzpomínáme nejen my, ale i fanoušci a říkali jsme si, že je škoda, že za těch čtyřicet let existuje jen jedna deska s ním. Proto jsme ji také nazvali Ahoj, váš Honza…,“ vysvětluje Zelner.

Gratulovat kapele přijde kapela Dexempo, ale hlavně jejich přátelé kapela Znouzectnost. Ta bude i jedním z kmotrů nové desky. Obě kapely pojí dlouholeté přátelství, ostatně Petr „Déma“ Škabrada je spoluautorem i několika hitů Bon Pari jako jsou Kosmonaut, Moucha nebo Vašku, nepij pivo. „Pokud všechno klapne, tak možná i některé naše písničky zazpíváme právě s našimi hosty,“ dodává Marek Halamíček.

Komentáře