Policisté dětem v Dolních Hbitech připomínali zásady správného přecházení

Foto: Policie ČR

DOLNÍ HBITY – Policie v rámci preventivní akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“ zavítala v pondělí do ZŠ v Dolních Hbitech, aby školákům pomohla zvýšit povědomí o zásadách při vstupu do vozovky. Policisté také ukázali žákům policejní techniku, kterou používají. 

Akce má za cíl posílit v dětech zásady při vstupu do vozovky. Chodci by měli využívat přechod, pokud je na dohled. Jinak by se měli pořádně rozhlédnout, než vstoupí na silnici,“ řekla policejní komisařka prevence Monika Schindlová. „Je také důležité, aby nošení reflexních prvků, protože takto označený člověk je vidět až na dvě stě metrů za šera, při hustém dešti či v mlze,“ připomíná policejní komisařka.

Chodci by měli vědět, že mají užít přechod, pokud je na dohled. Jinak mohou přecházet silnici jen na přehledných místech a musí se přitom pořádně rozhlédnout. „Před vstupem na přechod ale musí odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit. Musí se také pořádně rozhlédnout i do druhého jízdního pruhu, protože jeden vůz může dát přednost, zatímco v protijedoucím autě si řidič ani nevšimne, že někdo jde přes komunikaci,“ dodala Schindlová.

Komentáře